Dt. Birol CANLI
Doktora Sorun ?
Öğrenmek istediklerininizi sorun.
Ad Soyad
E-Posta
Mesaj
 
 BİLİNÇLİ SEDASAYON
Etkili ve kesinlikle güvenilir
Diş hekiminizin koltuğuna uzandığınız ve solumaya başladığınızda Nitroz Oksit yüzünüze bir gülücük konduracak. Hastaların rahatlamasında son derece etkili ve güvenilir olan bu metod milyonlarca insana diş tedavileri sırasında hissedikleri korku ve endişenin üstesinden gelmeleri için yardımcı oluyor.

Solumaya başladıktan kısa bir süre sonra endişeleriniz hızla uzaklaşarak yerini hoş, ılık bir hisse bırakır. Hastalar bu deneyimi rüya halinde huzur içinde süzülmek olarak tanımlıyor. Korkulu, endişeli çocuk ve yetişkinlerde Nitroz Oksit hoş, rahat ve ağrısız bir diş tedavisi için biçilmiş kaftan.
Nitroz Oksit nedir?
Nitroz Oksit diş tedavileriyle ilgili korku ve endişeleri ortadan kaldırmak maksadıyla saf oksijenle birlikte kullanılan bir gazdır.Solunduğu sürece tedavi boyunca devam eden sakinleştirici doğal bir etkiye sahiptir.Gülme gazı olarak da bilinen bu gaz özellikle bu etkisi sebebiyle dünyada başta diş hekimliği olmak üzere bir çok medikal alanda yaygın olarak kullanılmaktadır .
Nitroz Oksit Güvenli mi?
Nitroz oksit bugün kullanılan en güvenilir sedatiftir.Hafiftir, toksik etkisi yoktur ve kullanımdan sonra çok kısa sürede doğal yollarla hiçbir etki bırakmadan vücuttan uzaklaşır.Yüksek kan basıncı anjin ve hatta kalp krizi geçmişine sahip kişiler dahi kullanabilir.
Nitroz Oksit Çocuklar için Güvenli mi?
Her çocuğu sakinleştireceğini gösteren bir çok deneyimimiz olsa da, her çocuğun tedavisi için gereken seviye vardır. Bu seviye diş hekimiz tarafından kolayca belirlenebilir. Bilinçli sedasyon (Nitroz Oksit sedasyonu) çocuğunuzun korkularını yatıştırmak, ona iyi bir tedavi sunmak ve olumlu bir deneyim yaşatmak için en güvenli ve etkili sedasyon yöntemidir.
Bilinçli Sedasyonun Avantajları Nelerdir ?
Genel anestezinin aksine Nitroz oksit kullanılan hastaların bilinci tamamen açık olur.Hastalar konuşabilir, sorularınıza rahatlıkla cevap verebilirler.Bu etki bilinçli Sedasyonu en güvenli kılan unsurdur. Hızlı etki ve Kısa Geri Dönüşüm Süresi Uygulamadan sonraki birkaç dakika içinde hızlı biçimde etkisini gösterir ve stresiniz bir anda rahatlamaya dönüşür. Nitroz Oksit akışı kesildikten sadece 3 ile 5 dakika içinde vücudunuzda yine solunum yoluyla uzaklaşır ve etkileri tamamiyle kaybolur hatta birkaç dakika dinlendikten sonra arabanızla klinikten ayrılabilir, günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Sedasyon Seviyesi Kolaylıkla Ayarlanabilir. Hastalara rahat bir tedavi sunabilmek için gerekli olan sedasyon seviyesi kolaylıkla ayarlanabilir.
Bilinçli Sedasyon benim için uygun mu ?
Bu olasılığı bizimle paylaşın. Nitroz Oksit Sedasyonu sizi yada çocuğunuzun bekleyen en iyi çözüm olablir. Eğer Nitroz Oksit kullanımı ile ilgili sorularınız varsa diş hekiminize danışabilirsiniz.